Щороку 9 листопада в Україні відзначається День писемності та мови. Znaj.ua зібрав красиві картинки і вітання в прозі – так що не забудьте привітати своїх друзів, рідних і колег.

історія свята

Свято з'явилося незабаром після оголошення незалежної України – в 1997 році його створення ініціював президент Леонід Кучма. Це торжество присвячено древньому літописцю Нестору, який був творцем української писемності.

У День української писемності та мови 9 листопада традиційно:

  • покладають квіти до пам'ятника Нестора Літописця;
  • відзначають кращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, що випускають літературу державною мовою;
  • проводять конкурс знавців української мови.

День української писемності та мови: проза

***
Украинский язык льется, словно песня, и прекрасными строками ложится на бумагу, пусть же в этот праздничный день Украинской Письменности и Языка забудутся все сложности и сомнения. В то же время, желаем, чтобы светоч удивительного украинского языка никогда не угасал.

День украинской письменности и языка, фото: Youtube

Популярні новини зараз
В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

***
Поздравляю с Днём украинской письменности и языка. Пусть вечно живёт мелодичный и созвучный язык, который когда-то воспел Шевченко, пусть все дети знают правила украинской грамматики, пусть славятся стихи и произведения украинских поэтов и писателей.

День украинской письменности и языка, фото: Youtube

***
Поздравляю с Днём украинской письменности и языка. Желаю безграничной любви к чудесному мелодичному украинскому языку, желаю всегда оставаться грамотной и рассудительной личностью, которая стремительно совершенствует свои умения и навыки с каждым днём. Успехов в любых начинаниях, вдохновения в творчестве, силы украинской истории и фольклора для твоих стремлений и личных побед.

День украинской письменности и языка, фото: Youtube

***
Украинский язык носит в себе историю нашего народа, всю красоту и мощь поэтического слова. Чудная мелодия соловья, могучая песня лесов и полей, детский лепет и мамина колыбельная — звучит в нашем родном языке и остается в памяти навсегда. Поздравляю гордый украинский народ с праздником украинского слова!

День української мови та писемності: короткі вітання

***
Немає мови милозвучнішої за українську! Дбаймо про її чистоту та красу! Милуймося нею, розвиваймо та любімо! Нехай звучить рідна українська мова скрізь: за родинною вечерею, на визначних подіях, на врученнях нагород та премій, у кіно та в театрах! З Днем української письменності та мови!

День украинской письменности и языка, фото: Youtube

***
З Днем української писемності та мови! Нехай чудова українська мова лине звідусюди! Нехай нею розмовляють солідні дідусі та бабусі та маленькі янголятка-дітки. Нехай щоденно збагачується словниковий запас кожного справжнього українця! Квітни, рідна мова, звучи зовні та у серці!

День украинской письменности и языка, фото: Youtube

***
Вітаю вас із чудовим святом, з Днем української писемності та мови! Наша мова та писемність — це справжні скарби, які зберігаються завдяки таким людям, як ви. Прийміть щиру подяку за вашу безцінну просвітницьку працю, та побажання миру, злагоди, щастя, задоволення від роботи, цікавих цілей та яскравих мрій! Вітаю!

День украинской письменности и языка, фото: Youtube

***
Вітаю з Днем української писемності та мови. Бажаю невтомного інтересу до вивчення писемності улюбленої країни. Бажаю особистих відкриттів та досягнень у дослідженні рідної мови. Бажаю пишатися історією України, історією становлення її традицій та звичаїв. Бажаю частіше писати та отримувати бажані листи, читати цікаві книжки, говорити добрі слова.