Національний банк України з 1 грудня 2020 року вводить зміни, пов'язані з проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній.

Читайте Знай в Google News!

Так, з 1 грудня при здійсненні касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта або його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному додатку "Дія".

Додаток "Дія", фото: nachasi
Додаток "Дія", фото: nachasi

Також спрощується процедура прийняття банками на дослідження сумнівних банкнот і монет. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт повинен надати свої контакти (номер телефону та/або адресу електронної пошти).

Популярні новини зараз
Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі "Без відома підключаються платні послуги, і знімаються кошти": обурені українці скаржаться на "Київстар" Жінка повністю вкрилася татуюваннями після того, як у дитинстві їй відрізали ногу: "Якщо в мене колись..." Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону
Показати ще

На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися лише банків. Йдеться про необхідність вилучення і передачі сумнівних банкнот для проведення досліджень у НБУ і правоохоронні органи.

"Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків при обслуговуванні клієнтів, а також поліпшенню якості готівкової національної валюти, що знаходиться в обігу", - йдеться на сайті НБУ.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, за оцінками провідних світових банків у 2021 році очікується падіння курсу долара на світових ринках. Основна причина полягає в поступовому ослабленні привабливості долара після тимчасового сплеску попиту під час початку пандемії коронавірусної інфекції.

Як повідомляв портал Знай.uа, в Україні американська валюта в 2020 році, в середньому, буде тримати позначку в 28,85 гривень за одну американську купюру. А ось під кінець року - 29,5 гривень за долар.

Також портал Знай.uа писав, що МВФ спрогнозував реальний ВВП України на 2023-2025 роки. На думку фахівців, після спаду в цьому році на 8,2% і відновлення в 2021-му на 1,1% і в 2022-му на 3%, в 2023 році зростання української економіки прискориться до 3,4%, в 2024-му – до 3,8%, в 2025-му – до 4%.