Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив про те, що учні, які користуються жестовою мовою, погано володіють українською мовою. На його думку, це потрібно терміново виправити і перевести все навчання глухих з російської на українську.

Читайте Знай в Google News!

"На жаль, сьогодні більшість педагогічних і соціальних працівників на недостатньому рівні володіють українською жестовою мовою. Тому розвиток української мови жестів, створення доступного мовного середовища для осіб з порушеннями слуху у навчальному процесі, повне забезпечення сучасними навчально-методичними, дидактичними матеріалами, як це визначено чинним законодавством, гідна оплата праці у педагогічній і соціальній сферах - серед пріоритетів, які повинні бути визначені керівниками в сфері освіти та соціальної політики", - написав Кремінь у Facebook.

У секретаріат мовного омбудсмена надходить багато скарг про порушення мовного закону в школах.

"На жаль, з переходом більшості навчальних закладів на дистанційну форму навчання кількість таких випадків і форм самих порушень вражає. Це пов'язано як з відсутністю контролю за виконанням навантаження педагогічними, науково-педагогічними працівниками адміністраціями навчальних закладів, так і свідомим ігноруванням учасниками освітнього процесу мовного законодавства", - зазначив він.

Популярні новини зараз
Окупанти підірвали Каховську ГЕС Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави "За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день
Показати ще

скріншот

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, професор "закопав" себе після відмови вести пару українською: "Почав пропагувати російський світ".

Як повідомляв портал Знай.uа, "мовний булінг" в Одеській школі розлютив Супрун: усіх до відповіді.

Також портал Знай.uа писав, що у Путіна сполошилися через російськомовних в Україні, забувши про найважливіший закон.