Освітній омбудсмен розповів, чи варто дітям починати навчання з 5-ти років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
Навчання з раннього віку потребує розробки спеціальних освітніх програм, перекваліфікації вчителів, переобладнання освітнього простору. Крім того, 5-річки та 6-річки – це дві абсолютно різні вікові групи дітей, робота з якими потребує різного підходу. Про це розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Омбудсмен зазначив, що організувати шкільне навчання в ігровій формі для дітей 5-ти років проблематично. Це крім розробки спеціальних освітніх програм, пошуку нових підходів для адаптації дітей, перекваліфікації вчителів початкових класів, вимагає ще й переобладнання освітнього простору, який має відповідати віковим, психологічним, фізичним особливостям дитини.
У якому віці дітям найкраще розпочинати навчання у школі є темою постійних дискусій серед батьків, освітян, психологів та представників органів влади по всьому світі.
У більшості країн на сьогодні вже не стоїть питання про те, зі скільки років навчатися.
Так, у країнах Європи здобуття повної загальної середньої освіти триває переважно 12 років (у 18 країнах), у 17 країнах – 13 років, а у 2 країнах( Північна Ірландія та Ліхтенштейн) – 14 років. Такі дані наводяться в науково-аналітичній доповіді науковців НАПНУ Василем Кременем, Олександром Ляшенком та Оленою Локшиною.
Українська освітня реформа передбачає навчання дітей віком від шести (семи) років.
Омбудсмен зазначає, що у 5-річок та 6-річок різна готовність до школи, і цей діапазон відмінностей досить великий.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, письменник розкритикував шкільний курс української мови
Як повідомляв портал Знай.ua, в Україні можуть запровадити 12-річну систему навчання в школах
Також Знай.ua писав, в Україні масово закривають школи