З'явилася інформація, що Національний банк України з 1 червня вводить в обіг монети номіналом 10 гривень. Відомо, що дані монети повинні поступово замінити паперові купюри. Дане нововведення завершить так званий "процес комплексного рішення по оптимізації і оновленню банкнотно-монетного ряду гривні".

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Національного банку України.

10 гривень, скріншот: YouTube
10 гривень, скріншот: YouTube

У підсумку номінальний ряд української валюти скоротиться до 12 номіналів, всього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень). Таке співвідношення є не тільки зручним для здійснення розрахунків та задовольняє потреби української економіки в готівкових грошах, але і відповідає практиці провідних центральних банків (Канади, Великобританії, Австралії, Данії, Угорщини, Чехії, Японії).

10 гривень, скріншот: сайт НБУ України
10 гривень, скріншот: сайт НБУ України

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

З урахуванням строку служби монет заміна банкнот низьких номіналів на відповідні номінали монет дозволить державі заощадити близько 1 млрд гривень. На першому етапі Національний банк україни планує ввести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами Національного банку в регіонах. Тому з 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки у Національному банку та видавати їх своїм клієнтам.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, в НБУ анонсували нововведення з картами українців, торкнеться кожного.

Як повідомляв Знай.uа Нацбанк випустить нові монети, щоб нагадати про втрати України у Другій світовій.

Знай.uа писав, не тільки ПриватБанк та Ощадбанк, українцям пообіцяли скасувати "фінансове рабство".