Вже цього року українцям можуть провести амністію капіталів. Українцям запропонують подати нульову декларацію без подальшого застосування штрафних санкцій за недекларування раніше таких доходів і несплату податку. Такі нововведення анонсував президент Володимир Зеленський заявив.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідомо, що мінімальна зарплата в Україні складає 4723 грн, а мінімальна пенсія - 1638 грн. Звісно, на ці гроші українці вижити не можуть і знаходять різні варіанти доходу. А держава проконтролює і покарає порушників.
Безумовно, все це буде стосуватися тільки доходів, одержаних законним шляхом і без порушення певних обмежень (наприклад, заборони на сумісництво для держслужбовців).
Нульове декларування ні в якому разі не передбачає нульову ставку податку (її з великою часткою ймовірності не буде), а означає лише те, що така деклараційна кампанія стане точкою відліку для трансформації взаємовідносин між платниками податків та контролюючими органами.
Податкова амністія стане трампліном для подальшого більш пильного контролю за доходами громадян, а головне – за їх витратами.
"Щоб зацікавити і стимулювати людей до розкриття того, що "нажито непосильною працею", логічно передбачити більш низькі ставки, порівняно з тими, які передбачені податковим законодавством на сьогодні. Якщо зараз ставка ПДФО становить 18%, то для нульового декларування вона швидше за все складе 5-10%. Можливо, для різних видів доходів ставки будуть відрізнятися, а за деякими може бути передбачено звільнення від податку", – зазначила в бесіді з UBR.ua адвокат, керівник напрямку податкового консалтингу ЮК "Legal House" Галина Пилипенко.
Слід очікувати, що декларування в більшій мірі спрямоване на звичайних громадян. Бізнес навряд чи повірить обіцянкам держави і розкриє свої попередні доходи. Ще жива в пам'яті провальна податкова амністія для юридичних осіб 5-річної давності.
Юристи кажуть, що багаті люди будуть подавати нульові декларації, швидше за все, в тому випадку, якщо у них абсолютно прозора податкова історія з поставленого доходів.
Як працює в інших країнах
Запрацює така легалізація чи ні в чому буде залежати від рівня довіри до уряду. Наприклад, в Італії та Ірландії, де рівень довіри досить високий – ця практика була відносно успішною, чого не скажеш про спроби легалізації доходів на пострадянському просторі.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, декларація Тимошенко за 2019 рік – чим похвалилася нардеп крім сережок та 4 земельних ділянок.
Як повідомляв Знай. ua, у Дніпрі п'ять прокурорів втратили квартири одним розчерком пера.
Також Знай. ua писав, що Садовий засвітив жебрацьку декларацію, зате дружина мера Львова "заробила" сім мільйонів.