У Кабінеті міністрів мають намір вирівняти розмір фактичного і номінального прожиткового мінімуму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперти, як повідомляє видання
Зазначається, що з урахуванням підвищення планки на один відсоток щорічно, законодавці доведуть прожитковий мінімум до 50% від середньої зарплати до 2030 року. Набрати чинності даний законопроєкт повинен вже з початку наступного року. Однак експерти вважають, що державний бюджет не потягне цю програму і в результаті вона може обернуться провалом, так і не розпочавшись.
За підрахунками фахівців, якщо фактичний прожитковий мінімум протягом трьох місяців перевищить ставку номінального на 10%, то Кабмін повинен його підвищити. Експерти зауважують, що зараз поняття прожиткового мінімуму в Україні досить умовне і його встановлена сума відірвана від реальності. Ініціатори законопроєкту пояснюють, що "фізичний сенс прожиткового мінімуму – це неоподатковуваність цієї суми на кожного члена сім'ї".
Планується, що це буде досягнуто шляхом вирівнювання неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що нині становить 17 гривень, з переглянутим прожитковим мінімумом, а також встановлення єдиної ставки ПМ для всіх громадян, незалежно від приналежності до соціально-демографічної групи. На даний момент сума ПМ встановлюється окремо для працездатних та непрацездатних осіб, а також для дітей до 6 років і дітей віком від 6 до 18 років.
Крім того, владі належить визначити рівень мінімального посадового окладу праці (тарифної ставки), який також не буде залежати від ПМ. У бюджетній сфері оклад буде визначатися окремо для кожної категорії працівників. Зокрема, для приватників – не менше 50% мінімальної зарплати, яка визначається зміненим законом.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua",