Відомо безліч випадків, коли людина бере кредит у
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОсновні правові аспекти кредитування:
1. Необхідно уважно читати кредитний договір. Якщо умови не зрозумілі – зверніться за юридичною консультацією до юриста, адвоката.
2. У кредитному договорі має бути чіткий розрахунок погашення кредиту. Зокрема, зазначається вид процентної ставки – фіксована (не може бути змінена банком в односторонньому порядку) або змінювана (може бути змінена банком в односторонньому порядку).
Водночас відповідно до ст. 1056-1 Цивільного кодексу України, кредитодавець зобов’язаний письмово повідомити позичальника, а в разі збільшення процентної ставки — поручителя та інших зобов’язаних за договором осіб про зміну процентної ставки протягом 15 календарних днів, що настають за днем, з якого застосовується нова ставка. У разі незгоди позичальника зі збільшенням процентної ставки позичальник зобов’язаний погасити заборгованість за договором у повному обсязі протягом 30 календарних днів з дня отримання повідомлення про збільшення процентної ставки.
3. Коли сплачуєте кредит – уважно звіряйте рахунок, на який сплачуєте, із рахунком, зазначеним в кредитному договорі. Існують випадки, коли люди роками сплачують кредит на зовсім інший рахунок.
4. Зберігайте квитанції, які засвідчують оплату кредиту протягом 3 років. Зробіть їх копії, якщо квитанції видрукувані на папері, написи на якому зникають з часом.
5. Коли погасили кредит – обов’язково візьміть у фінансовій установі довідку про відсутність заборгованості за відповідним кредитним договором та довідку про закриття банківського рахунку.
Також корисно буде ознайомитися з Постановою Великої Палати Верховного Суду у справі № 342/180/17 про отримання кредиту шляхом підписання анкети-заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг (простішою мовою — про кредитні картки).
Якщо взяв кредит, але немає можливості повернути:
1. Зверніться до фінансової установи / банку із письмовою заявою. У заяві повідомте про настання обставин, за яких неможливо в строк погасити кредит та висловіть прохання надати кредитні канікули на кілька місяців. Кредитор може звільнити від сплати основного боргу (тіла кредиту) на кілька місяців, але ви сплачуватимете відсотки, або навпаки – за домовленістю із банком.
2. Зверніться із заявою до фінансової установи / банку про реструктуризацію заборгованості. В результаті банк може зменшити розмір обов’язкових платежів за кредитом і збільшити термін повернення.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua",