У квітні 2020 року в Польщу на заробітки виїхали 34 тисячі українських заробітчан, а в травні ще 94 тисячі осіб, передає Rzeczpospolita з посиланням на дані місцевої прикордонної служби.

В агентствах з працевлаштування повідомляють про збільшення кількості працівників з України у Польщі. Цій тенденції сприяє відновлення польської економіки в поєднанні з сезоном польових робіт.

"В логістиці, сільськогосподарської галузі та харчової промисловості потреба в працівниках із-за кордону на 20% більше, ніж у минулому році. Наприклад, в галузі готельно-ресторанного бізнесу ця затребуваність під час пандемії зменшилася до мінімуму. Те ж стосується і промислових галузей", – зазначив глава агентства з працевлаштування EWL Анджей Коркус.

Польський експерт з працевлаштування з компанії Personnel Service Кшиштоф Ингльот повідомляє, що в Польщі на даний момент працює менше на 300-400 тисяч українців, ніж в минулому році. Він вважає, що таке скорочення кадрів пов'язаний з обов'язковим 14-денним карантином. Проблему ускладнює і те, що приїзд українського мігранта сьогодні варто польському роботодавцю втричі більше, ніж в 2019-м.

Карантин у Європі поступово послаблюється, а тому трудові мігранти намагаються повернути свої робочі місця. Однак українським працівникам, які влаштуються на роботу нелегально, може загрожувати штраф і депортація.

Популярні новини зараз

"Жіночий квартал" виконав Гімн України на футбольному полі, фанати не оцінили: "Найгірше в історії"

45-річна Могилевська похвалилася успіхами схуднення в "хижому" вбранні: "Красунечка"

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

Показати ще

"Українці хочуть працювати в тих країнах, де можна більше заробити. Згідно з соціологічними дослідженнями, більше третини наших громадян бажають працювати в Німеччині. Інша справа, що влаштуватися на роботу в цю країну досить важко, тому бажання не завжди збігаються з можливостями.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, ЄС передумав відкривати кордони, українці залишаться невиїзними - скільки триватиме заборона.

Як повідомляв Знай. ua, заробітчан заманюють неймовірною вигодою, на що пішла Польща заради українців.

Також Знай. ua писав, що заробитчан-нелегалів чекає штраф і депортація, що підготували порушників карантину.