Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі ток-шоу ″Право на владу″ розповів, які питання він вирішував під час візиту до Угорщини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКулеба їздив до Будапешту, щоб зустрітися зі своїм колегою Петром Сіятро. Як відомо, президент України Володимир Зеленський невдовзі має зустрічатися з прем’єр-міністром Угорщини Орбаном, і очевидно міністр їздив до Будапешту, щоб підготувати цю офіційну зустріч.
Починаючи з 2017 року в України з Угорщиною не складаються стосунки через реформу освіти, коли була запроваджена українська мова, як державна, для всіх територій включно з і з Береговським районом, де проживає етнічна угорська меншина. Відтоді й почалися вставляння Угорщиною палиць в колеса України. Ця проблема лягла на плечі нової влади, яка намагається її виршити.
Дмитро Кулеба зазначив, що їздив в Угорщину не для здачі національних інтересів, як уже говорять ура-патроти.
″Я займаюсь угорською проблематикою з вересня минулого року. Ще в статусі віце-прем'єр міністра я очолював угорсько-українську міжурядову комісію і завдання яке стояло тоді і яке стоїть зараз — воно одне. Це нормалізувати стосунки з Угорщиною без перетину тих червоних ліній, які є в України, розблокувати наші засідання комісій Україна-НАТО на найвищому рівні, яка була заблокована Угорщиною після ухвалення закону про освіту, а також домовитися про спільні інвестаційні та інфраструктурні проекти на території Закарпатської області, коли українські гроші і угорські гроші будуть сходитися і робити цей край успішним″
Серед іншого Кулеба анонсував зустріч між президентом Зеленським та прем’єр-міністром Угорщини Орбаном, які мають підписати меморандум, що повинен врегулювати більшість проблем, які існують у взаєминах між Україною та Угорщиною.
Проект меморандуму Кулеба передав угорській стороні.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, міністр Кулеба окреслив "червону лінію" у переговорах з Кремлем
Як повідомляв портал Знай.ua, ЄС відкрив кордони для понад 100 країн світу — в МЗС пояснили, чому Україна не потрапила до переліку.
Також Знай.ua писав, Сімох українців взяли у полон пірати посеред Гвінейської затоки, міністр Кулеба поділився деталями.