В Україні вже літо, а коронавірусний карантин триває. Деякі ослаблення трохи розв'язали руки економіці, проте вся робота з відновлення тільки починається. Ніхто не знає, що буде далі. На порталі "Антикор" поділилися думками стосовно курсу долара в Україні найближчим часом.

Повідомляється, що експерти з Interfax помітили цікаву деталь. Так, у меморандумі МВФ позначили курс 2020 року як 30 грн за долар. А значить, на нас чекає девальвація, пише в мережі Facebook журналіст і публіцист Сергій Лямець.

Обмін валют, фото: youtube
Обмін валют, фото: youtube

"Якою саме буде девальвація, я не знаю. Тут залежить від того, як рахують фахівці МВФ. Якщо піти найпростішим шляхом і порівняти ВВП на кінець року — у гривні та доларах — вийде 30. Але це — дуже неграмотна модель, тому що тоді ми повинні припустити, що весь рік курс був саме таким. А зараз в обмінниках, нагадаю, — 25,6. Якщо рахувати середньорічне значення, починається цікавіши петрушка. Потрібно брати гривневий ВВП за кожен місяць і ділити його на середньомісячний курс. А можна, умовно, брати ВВП за сім місяців і ділити його на середній курс за 7 місяців. Можна додавати усереднення, екстраполяції, кореляції та інші яції. Загалом, маса варіантів.", - пишуть журналісти.

Обмін валют, фото: youtube
Обмін валют, фото: youtube

Популярні новини зараз

Українцям пророкують "червону" зону на Новий рік та Різдво: що буде заборонено під ялинкою

Розлучена Ірина Білик затягла красунчика в гримерку: копія молодого Дмитра Коляденка

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук показав дорогу людину, яка 27 років йде з ним пліч-о-пліч по життю: "Люблю тебе"

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Показати ще

Проте наголошується, що девальвація буде в будь-якому випадку.

"В будь-якому випадку, вийде девальвація. Але в залежності від сценарію, наприкінці 2020 року виходить курс то 30 грн за долар, то 35 гривень, то 45 гривень. Я зробив банальні вправи з Excel. Якщо допустити, що ВВП зростає однаково щомісяця (це не так) — то півроку ми прожили при середньому курсі 26. Щоб у кінці року вийти на 30 — потрібно різко прискорюватися. Наприклад, можна вже в липні влаштувати девальвацію до 34 гривень за долар. Тоді арифметика працює, і наприкінці року ми виходимо на середньорічне значення 30. А якщо протягнути ще квартал і девальвацію розпочати лише у жовтні, то до кінця року потрібно виходити вже на курс 43 гривні за долар. А значить, девальвація буде більш шокуючою. Загалом, цікаву деталь помітили колеги з Interfax. Це ще не означає, що в 2020 році відбудеться девальвація. Адже на 2021 рік МВФ прогнозує середній курс трохи вище 28 гривень за долар. Це теж є в паперах. Але тоді поясніть мені, чому така арифметика. Адже нам "продали" Меморандум під знаком стабільності. Мовляв, буде провал в економіці і безробіття, зате курс та інфляція залишаться на місці.", - задається питаннями журналіст.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, від Зеленського вимагають скасування послаблень карантину - "Без цього ми можемо прожити".

Як повідомляв Знай.uа люди, доведені до злиднів, платитимуть за медичні послуги - Тимошенко показала, що готує МВФ.

Знай.uа писав, чого їм коштує знищити кожного з нас - НБУ може перетворити на жебрака будь-кого.