У Верховній Раді України запропонували спростити стягнення
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо раніше встановлювали, що людина незаконно отримувала ту чи іншу виплату, для повернення грошей представники влади повинні були подавати на порушника в суд і самостійно сплачувати судовий збір. Для такої категорії справ судовий збір становить від 2102 грн.
Однак, через судові витрат на недбайливих одержувачів субсидій і пільг рідко подавали в суд. У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що органи місцевої виконавчої влади просто не мали вільних грошей, щоб подати на людину в суд і сплатити збір. Також у записці додають, що судяться з порушником тільки при відмові добровільно повернути неправомірно отриману виплату.
Сергій Войченко, кандидат юридичних наук і громадський діяч розповідає сайту "
- превентивна верифікація – у режимі реального часу, коли людина звертається за державною допомогою;
- поточна верифікація – у процесі призначення допомоги;
- ретроспективна верифікація – після виплат від держави.
"У разі виявлення недостовірної інформації, наданої реципієнтом, на підставі якої було призначено, нараховано та/або здійснені державні виплати, органи, що здійснюють їх надсилають таким реципієнтам вимога про повернення неправомірно або надмірно отриманої державної виплати. У разі незгоди з рішенням, людина може оскаржити його у встановленому законом порядку. Спори у разі відмови людей добровільно повернути неправомірно отримані державні виплати вирішуються у судовому порядку", — пояснює Войченко.
Зі слів експерта, тільки у 2019 році Міністерство фінансів перевірило 24,5 млн пільговиків, отримувачів субсидій та соціальних виплат. За результатами перевірки виявилося, що додатково потрібно перевірити 12,9 млн одержувачів. І тільки за жовтень минулого року було підтверджено 14,7 тис. випадків неправомірного отримання виплат на суму 27,4 млн грн, які треба було повернути в бюджет.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що у