У Раді хочуть заборонити компаніям з міжнародного працевлаштування вимагати гроші від охочих працевлаштуватись за кордоном, а також хочуть спростити порядок їх ліцензування, перевівши бізнес на повідомний режим. Як наслідок, кількість легальних компаній-посередників зросте, а випадки масових обманів заробітчан – залишиться в минулому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПричина зростання шахрайства, законодавці впевнені, саме в можливості заздалегідь взяти з клієнта 300-600 євро за послугу, а потім, надавши гірші умови або зовсім не забезпечивши роботою, безслідно зникнути. Згідно світовій практиці, оплату посередникам може надавати лише роботодавець після того, як працівник відпрацює певний строк.
Єдиний спосіб боротьби з шахраями
У разі прийняття передбачає зміни законопроекту №2635, вже пройшов у Верховній раді перше читання, за кожен випадок стягнення грошей з працівника компанії-посереднику буде виписаний штраф в розмірі від 2 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 тис. грн).
Поки що через відсутність даної норми, заробітчани не можуть захиститися від обману навіть звернувшись в поліцію, яка класифікує подія в рамках цивільно-правових відносин.
Цікаво, що брати гроші з шукачів прямо заборонено міжнародними стандартами, так у статті 7 181 Конвенції Міжнародної Організації Праці зазначено: приватним агентствам зайнятості брати будь-які гонорари і збори з здобувача, прямо або побічно, – не можна.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо,
Як повідомляв портал Знай.uа,
Також портал Знай.uа писав, що