Попри те, що навчальний рік добіг кінця, батьків чекають літні місяці, які доведеться провести з дітьми без
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк пише видання "
Згідно з дослідженням Американської психологічної асоціації на початку травня 46% батьків з дітьми молодше 18 років відчували вищий рівень стресу, ніж дорослі без дітей. За результатами другого опитування 3 червня вчені з'ясували, що 60% батьків шкодують, що навчальний рік закінчився, тому що "уявлення не мають, чим зайняти дитину на все літо".
Батьківське вигоряння — психологічний феномен, коли батьки знаходяться в стані загального стресу і виснаження. Воно супроводжується трьома основними симптомами:
- Ви відчуваєте себе настільки виснаженим, що не можете вранці встати з ліжка.
- Ви стаєте емоційно відстороненими від своїх дітей.
- Ви більше не отримуєте жодного задоволення від виховання.
Інгер Бернетт-Зейглер, доктор медичних наук, клінічний психолог і професор психіатрії, рекомендує батькам критично поглянути на численні вимоги: "Подумайте, що дійсно потрібно вам і вашій родині, а від яких установок ви можете відступити".
Спеціаліст по роботі з батьками Ніна Ессель рекомендує створити чітку і зрозумілу структуру дня і ввести графік як для дітей, так і для батьків. Важливо обговорити, які очікування є в обох сторін і домовитися про те, які зміни ви можете вносити, щоб не відчувати себе обмеженими. Вона пропонує розділити всю діяльність за день на три категорії: "обов'язково", "потрібно, але можна обговорити" і "бажано".
Якщо у вас є старші діти, ви можете включити їх в процес прийняття рішень, а також зробити наліпки, щоб переклеювати завдання відповідно до сімейних пріоритетів.
Доктор медичних наук Пуджа Лакшміш радить щовечора записувати в щоденник одну річ, яку ви сьогодні зробили як батько. Це допоможе вам відчути себе більш ефективним: "Змушуючи свій мозок думати навіть про найменші позитивні моменти, ви покращуєте свій психологічний стан".
Доктор Лакшміш зауважила, що батьки повинні думати не тільки про коронавірус, а й про ризики для свого психічного здоров'я: "Ми звикли ставити свої інтереси на друге місце, але не варто забувати про себе, як би це не було складно". Піклуючись про себе, ви робите внесок і в життя дитини теж.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua", пробирались до Європи під покровом ночі —
Також "Знай.ua" писав,