Однією з гучних політичних подій стала зустріч заступника голови Офісу Президента Андрія Смирнова із послами країн G7, під час якої мова йшла про важливість судової реформи для подальшого економічного зростання та довіри інвесторів. Втім, у союзі та співпраці з іноземними партнерами є і "підводні камені". Про існуючі ризики розповів військовий прокурор України 2014 – 2019 рр, генерал-полковник юстиції запасу, кандидат юридичних наук Анатолій Матіос, назвавши цей діалог черговим "менторським помахуванням пальцем українській незалежності".

Володимир Зеленський - фото Знай.ua
Володимир Зеленський - фото Знай.ua

В красивій упаковці – справжні плани "українських грантоїдів"

За словами Анатолія Матіоса, вся ця історія надання експертної допомоги з боку поважної "семипосольщини" ніби у створенні незалежної Вищої кваліфікаційної комісії суддів саме України (не ФРН, не Франції і т.д.) дуже нагадує продовження "думок" нардепа Галини Третьякової про "неякісних українських дітей у малозабезпечених сім'ях".

"Саме так і виглядає вся ця шаманська історія від імені іноземних 7 послів. Тобто вони говорять: ви бідна країна, судді у вас неякісні, ми вам технічно дамо можливість обрати з нашою допомогою красиво упакованих суддів. Але рулити процесом будемо ми! Як можна обирати суддів іноземцям без знання будь яких норм українських законів, а тим паче людям, які самі не розуміють жодного слова по-українськи. Чи і перекладачів своїх вони на туземну мову привезуть? За рахунок українського платника податків за дорого точно привезуть – звичайно. Як і членів наглядових рад у наші держпідприємства з багатомільйонними зарплатами", – зазначає головний військовий прокурор України 2014 – 2019 рр.

Популярні новини зараз
З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців
Показати ще

Андрій Смирнов \\ Фром юа
Андрій Смирнов \\ Фром юа

Як підкреслює Анатолій Матіос, багатомільйонні плани "українських грантоїдів" красиво упаковані, відповідно до очікувань українського народу.

"Навряд чи український народ прагне побачити у судах абсолютно непотрібних нікому ні тут, ні закордоном "лещенків" та "найємів", які несуть повну ахінею та нісенітницю, а також категорично уникають відповідей на питання: "А чим ви конкретно у цих держпідприємствах займаєтеся, якщо взагалі не розумієтеся ні у залізниці, ні у випуску озброєнь?!". Красива упаковка ніяк не змінює суть – ідея "семибанкірщини" є продовженням "третьяковщини" про неякісних дітей. Наші судді, в основі своїй, як раз і є якісними, якщо в їх діяльності неякісно не втручалися б вітчизняні та невітчизняні "доброзичливці-грантожерці". Ніде і ніколи на пострадянському просторі таке втручання не приносило плодів", – відзначає генерал-полковник юстиції запасу.

Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика
Анатолій Матіос \\ фото з Facebook політика

А на додаток до слабої економіки та вічним питанням неподоланої корупції, за словами Анатолія Матіоса, виходить так, що ми віддаємо свою землю, банківську систему, а тепер ще й судову систему в руки іноземних партнерів.

"Прямо в слуги "партнерам" скоро наймемося. Ми не бантустан – нам не треба перетворюватись з народу на плем'я, що сповідує карго-культ взамін надрукованих і привезених тугриків. І взагалі, а хто в системі українських гілок влади є той добродій Смирнов? Ніде не можу знайти відповідь про його конституційні чи дипломатичні функції. Як про адвоката фігурантів тіндер-скандалу я про адвоката Смирнова чув, як про дипломата чи суддю – жодного рядка ніде не знайшов. Ось так і живемо з вічним питанням "За що нам таке лихо?"", – наголошує головний військовий прокурор України 2014 – 2019 рр.

Варто зазначити, що у топі існуючих в українській судовій системі недоліків – "законна аномалія" двох Вищих Верховних Судів та критична недоукомплектованість судів на території нашої країни, в яких наразі не вистачає майже третини фахівців.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.