Як відомо, цитруси збагачені вітамінами та вельми корисні для здоров'я людини, однак не все так райдужно, як може здатися на перший погляд. Зокрема, грейпфрут має не мало побічних дій в тому числі й алергічних реакцій, які можуть знатно нашкодити, пишуть російські ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Користь
Для більшості здорових людей грейпфрут абсолютно безпечний. До того ж, він стимулює мозкову діяльність, позбавляє від депресії, знімає нервозність і нормалізує сон.
У складі грейпфруту є вітаміни групи В, А, РР, С і D, в числі мінералів — калій, магній, кальцій і фосфор. Шкірка багата ефірними маслами, а м'якоть — клітковиною і речовинами, що розщеплюють холестерин. Крім того, навколо м'якоті є гірка плівка, що містить біофлавоноїд нарингін, який знімає негативні наслідки після прийому алкоголю.
Схуднення
Так, калорійність грейпфрута становить від 29 до 42 ккал на 100 грам. Також і діабетикам бажано утриматися від вживання цього продукту.
"Вживання фруктових соків (свіжих або відновлених) може негативно позначитися на здоров'ї людини в тій же мірі, що й питво підсолоджених напоїв, так як і ті, й інші містять приблизно однакову кількість цукру. Тому дослідники рекомендували випивати не більше 150 мілілітрів соку на день", — розповіла експерт Лариса Федотова.
На даний момент фруктові соки виключені зі списку здорових продуктів, рекомендованих вживати щодня. Це пов'язано з тим, що більшість соків містять мінімум 6 чайних ложок цукру (у 200 мл) — більше, ніж у кока-колі.
Ліки
Вчені нарахували більше ста ліків, з якими грейпфрут несумісний. Така взаємодія викличе небезпечні для життя побічні ефекти.
"Грейпфрут не сумісний з великою кількістю лікарських препаратів, таких як препарати для зниження артеріального тиску, статинів, для лікування порушень ритму серця і т. д. Це небезпечно тим, що ліки можуть стати токсичним для організму", — пояснила гастроентеролог Наталія Ільїна.
Також через грейпфрут дія ліків може бути підвищена або ж навпаки – зменшена. Збільшення викличе головний біль, гостру ниркову недостатність, проблеми з диханням, набряклість в області суглобів, рак молочної залози, внутрішня кровотеча та навіть раптову смерть.
Варто відзначити, що хімічні речовини грейпфруту виводяться з організму до 3 днів.
Проблеми з ШКТ
"Грейпфрут не можна їсти людям з виразковою хворобою, хронічним гастритом з підвищеною кислотністю, захворюваннями печінки і нирок, тому що він викликає загострення", — затверджує Ільїна.
Також не рекомендується вживати грейпфрут при панкреатиті, пієлонефриті, циститі, гепатиті, проблеми в порожнині рота, а надмірне вживання грейпфрутів гальмує роботу печінки. Крім того, грейпфрутовий сік руйнує зубну емаль.
Грейпфрути зранку
Фахівці рекомендують вживати грейпфрут для кращого засвоєння між основними прийомами їжі.
"Певної суворої норми в день для вживання грейпфруту немає, але не варто з'їдати більше одного грейпфрута середнього розміру", - радить Федотова.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, як приготувати малиново-лимонне морозиво.
Як повідомляв портал "Знай.ua", для читачів підготували рецепт чізкейку з фруктами.
Також "Знай.ua" писав, як приготувати "Шарлотку" з персиками.