Науковці з Університету Теннессі виявили, що дерева й чагарники можуть по-інакшому рости і поводитися в місцях, де розкладаються трупи людей. Ця
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
Про це
Зазначається, що у місцях зі значною рослинністю трупи людей можуть роками перебувати під зеленим покривом так, що їх довго не знаходять рятувальники. За оцінками, такі місця охоплюють понад 30% земної поверхні. Тобто, людей, які загубилися в лісі й померли там, мало шансів знайти.
Група дослідників з Університету Теннессі під керівництвом Ніла Стюарта-молодшого виявила, що місця довкола трупів внаслідок їхнього розкладання (їх автори називають «островами розкладання трупів», англійською «cadaver decomposition islands») змінюють хімічний склад ґрунту довкола.
Своєю чергою, це "може призвести до змін у листовому покриві рослин, які можна визначити дистанційно". Приміром, унаслідок розкладання біоматерії в ґрунт потрапляє багато азоту, який є природним добривом, пояснюється в дослідженні.
Надалі заплановано випробування експериментальної технології, яка дозволить виявляти можливі зміни рослинності в місцях розкладання трупів, за допомогою безпілотника. Це може полегшити пошук зниклих безвісти в рослинних місцевостях.
Однак, головна проблема поки полягає в тому, що різні ссавці розкладаються по-різному. Внаслідок розкладання трупа людини й, наприклад, дикої тварини "сліди", які вловлюватиме дрон, будуть різними. Фахівці додали, що технологія буде готова в найкращому разі через кілька років. Але перші результати, які вони отримали лабораторним методом, уже вказують на її перспективність.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що