З 1 вересня 2020 року в Україні було підвищено розмір мінімальної оплати праці до 5000 гривень. Низка експертів розкритикувала цей захід, назвавши його популістським, однак багатьом українцям такі дії влади здаються прикладом турботи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
У програмі "ОкАліна" від Громадського журналісти спробували розібратися, який все ж реальний вплив на економіку матиме передвиборчий крок "Слуг народу".
Загалом, накреслена журналістами схема виглядає приблизно так: збільшення мінімалки тягне за собою збільшення видатків держбюджету на 4 мільярди. При цьому за цим не стоїть реальне збільшення продуктивності економіки, тобто зростання ВВП — інакше кажучи, "не заслужили". Через це очікуються страждання роботодавців, які начебто не зможуть інвестувати у підприємство. Окрім того, має зрости безробіття і очікується зростання цін.
Хоча дії влади, скоріш за все, й справді закінчаться вищезгаданими економічними наслідками, складні соціальні питання не можна спрощувати до рівня підручника з економічної теорії.
"Це все дуже добре. Але якби грьобані популісти не піднімали мінімалку, а різносортні реформатори інвестували в майбутнє (як у нас це зазвичай роблять (читай - п*здять гроші)), то ті самі пів мільйона бюджетників отримували б 936 гривень, а люди з набагато вищою ЗП в ютубі так само розповідали, що їм треба потерпіти", — йде мова в одному з коментарів.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо,
Також портал Знай.uа писав,