В Україні поки що ніяк не стимулюють чоловіків ділити з дружиною радощі та труднощі декретної відпустки. Тоді як у деяких європейських країнах навпаки надають чоловікам обов’язкові дні для відпустки з догляду за дітьми.

Читайте Знай в Google News!

Так, у Швеції батько бере 60 днів декретної відпустки, за які ще й отримує платню. У Німеччині тато має право піти у декрет на три роки і протягом цього часу отримувати близько 75% від заробітної плати. В Іспанії, якщо чоловік заміняє дружину у відпустці на десять тижнів, то отримує свою зарплату у повному обсязі.

На практиці українські чоловіки не поспішають бути рівноправними з жінками у дитячих питаннях. Згідно з опитуваннями, 60% чоловіків вважають, що у декретну відпустку повинна йти саме жінка. Так і відбувається на практиці: жінки більше піклуються про маленьких дітей. Ба більше, під час хвороби дитини з нею вдома залишають кожна друга матір, тоді як батьків, що йдуть на лікарняний, – лише 2%.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Окупанти у паніці на Запорізькому напрямку, ЗСУ вже готуються до прориву: що відбувається До 50 гривень за куб газу: експерт розповів, якими можуть бути нові тарифи на комунальні послуги Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Часи міняються і гендерні стереотипи, на щастя, хоч і невеликими кроками, але йдуть з нашого суспільства. Залучення тата до виховання дитини досі у багатьох вважається мало не подвигом. Рівномірний розподіл обов’язків з догляду за дитиною чи домашнього господарства між чоловіком та дружиною повинен стати новою нормою, що значно зменшить відсоток розлучень.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, в Україні планують ввести "гібридну" декретну відпустку: як тепер доглядатимуть за дитиною

Як повідомляв портал Знай.ua, правила декретної відпустки в Україні буде змінено

Також Знай.ua писав, Супрун пояснила головне про алкоголь і вагітність