У той час, коли світ активно бореться з пандемією
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
"Ми піднімали це питання у себе в лікарні на п'ятихвилинці. Але поки інформації про терміни початку вакцинації немає. А люди телефонують, запитують, навіть просять записати їх у чергу на щеплення. У травні цього року головний санітарний лікар Віктор Ляшко в одному з інтерв'ю говорив про намір почати масову вакцинальну кампанію в липні. Але ось на дворі вже жовтень…", - зазначила вона.
Своєю чергою, імунолог Олег Назар зауважив, що стара вакцина для цього зовсім не годиться. Водночас отримати нову - не так просто.
"Стара вакцина, якщо вона десь залишилася з минулого року, не годиться. Нові штами грипу вимагають нових препаратів. А отримати їх - це не швидка процедура. МОЗ дає свої рекомендації, держава домовляється з постачальниками про закупівлі, потім вакцина повинна пройти карантин на спеціальних складах і перевірку на придатність для використання в країні. Вакцина буде, і час ще є. Зазвичай прищеплювальна кампанія починається в кінці жовтня-початку листопада, і це найоптимальніший період", - говорить Олег Назар.
"Віруси здатні один на інший накладатися. Як мінімум, з різницею в кілька днів. Це називається "суперінфекція". Наслідки хвороби можуть бути як важчі, так і легші – імунітет, який буде вироблятися на першу, здатний спрацювати проти другої. Спостерігати за експериментом, який ставить над людством природа, цікаво. Жити в його режимі неприємно…"
"Пацієнт приходить до сімейного лікаря, той проводить огляд: чи немає протипоказань і виписує рецепт, - каже доктор Наталія Василенко. - Пацієнт в аптеці купує вакцину і приносить її в маніпуляційний кабінет своєї поліклініки, де отримує безкоштовний укол."
"Нам необхідна масова вакцинація від грипу, щоб уникнути одночасних спалахів цієї хвороби і COVID-19, - відповів на запит "КП" в Україні" заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко. - В Україну ввезено понад 600 000 доз для вільного продажу, і, якщо буде попит, виробники доставлять вакцихрону всім, кому вона потрібна. Всі вакцини пройшли перекваліфікацію ВООЗ і підтвердили свою безпеку. Частина з них проходить лабораторний контроль і через кілька днів буде у продажу в аптечній мережі. Ще частина чекає розмитнення і з'явиться протягом декількох тижнів. За рахунок бюджетних коштів передбачено вакцинування медичних працівників, оскільки вони перебувають у групі високого ризику."
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що