Якщо державні заклади в Україні не будуть встигати з опрацюванням тестів пацієнтів, то тестування проводитимуть й приватні лабораторії. Для цього державна лабораторія повинна укласти контракт з приватною для надання таких послуг.

Читайте Знай в Google News!

Таку заяву зробив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу 16 жовтня. Він зазначив, що ця процедура для пацієнтів буде безкоштовною, оскільки з цією метою вже виділено кошти з державного бюджету.

Тестування на коронавірус, фото: facebook.com/ukrdav
Тестування на коронавірус, фото: facebook.com/ukrdav

При цьому лабораторії самостійно вирішують, чи потрібна допомога, зважаючи на навантаженість та потужності. За словами головного санітарного лікаря, це розширить кількість досліджень та допоможе зменшити черги.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

"Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою дозволив лабораторним центрам Міністерства охорони здоров'я контрактувати приватні лабораторії за спрощеною процедурою закупівель. В державної лабораторії є певна потужність – кількість зразків, які лабораторія може обробити за один день. Якщо буде фіксуватися надходження більшої кількості зразків, ніж спроможна обробити держлабораторія за добу – вона буде контрактувати приватну лабораторію і передавати надлишки тих зразків, які не може обробити самостійно. В контракті буде прописано кількість зразків, які приватна лабораторія може обробити сьогодні на сьогодні.", – зазначив Ляшко. Віктор Ляшко

Алгоритм дій:

  1. Пацієнт із симптомами гострої респіраторної вірусної хвороби звертається до свого сімейного лікаря, на швидку або на телефон гарячої лінії при обласній державні адміністрації.
  2. Його направляють до чергового лікаря або направить мобільну бригаду для забору зразків.
  3. Мобільна бригада забирає зразок і доставляє його в державну лабораторію.
  4. Державна лабораторія вирішує, чи потрібна їй допомога, зважаючи на кількість зразків та потужності.

Віктор Ляшко, скріншот: YouTube
Віктор Ляшко, скріншот: YouTube

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, як зареєструвати новонароджених під час пандемії без довідок: пояснення Мінцифри

Як повідомляв портал "Знай.ua", український татусь розповів про знущання і побори у школі: "Забирай свою доньку"

Також "Знай.ua" писав, що в Україні заговорили про повернення жорсткого карантину: "Припинити будь-які контакти між людьми"