З кожним місяцем все більше українців долучається до обговорення доцільності повернення подарункового державного набору новонародженим "пакунку малюка". Одні, враховуючи цілу низку недоліків виданих наборів у розпал першої хвилі дії програми, однозначно виступають проти повернення "недолугих комплектів", надаючи перевагу альтернативній грошовій виплаті – разом з тим, зростає і кількість охочих відновити ці дитячі бонуси. Цієї осені відбулося 2 вирішальних затвердження Закону про поновлення роздачі "Пакунку малюка" і невдовзі має бути здійснений останній етап цього процесу. Коли саме молодим мамам чекати на додатковий подарунок та чим він відрізнятиметься від вже колись введених невдалих "прототипів", дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Останні дії має здійснити Уряд
Питання "Відновлення видачі натуральної допомоги "Пакунок малюка" розглядалося в рамках Круглого столу за участі народних депутатів, представників Кабінету міністрів України, Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС), українських активістів та підприємців. Ініціатором зустрічі, що відбулася 27 жовтня, стали представники Федерації роботодавців України.
Перший крок у поновленні "подарункового бонусу" цієї осені зробила Верховна Рада – відповідне рішення парламентарі ухвалили 30 вересня. А днями був зроблений другий вагомий крок – 21 жовтня Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" № 930-ІХ.
Згідно із положеннями затвердженого Закону № 930-ІХ, "бебі-бокси" видаватимуть у закладах охорони здоров'я. Якщо у медзакладі немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування.
А ось останньою державною інстанцією має стати Кабінет міністрів України. Саме Уряд має затвердити порядок надання даної одноразової держдопомоги "пакунок малюка". До речі, положення Закону мають влаштувати і тих молодих батьків, які надають перевагу грошовій альтернативі.
Товарів побільшало вдвічі - фінансову компенсацію видаватимуть з липня
Одну з особливостей цього "держподарунку" оцінять справжні патріоти – брати участь у тендерах зможуть лише українські виробники.
"Головною темою дискусії став механізм реалізації прийнятої поправки до Закону про "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо відновлення видачі Пакунків малюка в натуральному вигляді. Система тендерів показала, що українські виробники змагаються за можливість бути постачальником товарів для програми. "Бебі бокси" - це вигідно і для батьків, і для виробників. Адже для нас це – робочі місця і розвиток українського виробництва", - зазначає Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем програми із закупівлі "пакунків малюка" є Міністерство соціальної політики.
Майже миттєво новина про відродження даного держбонусу спровокувала гучний сплеск відгуків з боку українських користувачів соцмереж. При цьому, реакція була доволі різна.
Як відзначила керівниця проектів з соціальної політики Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наталія Бородчук, впродовж останніх років масштабна державна програма, що вперше стартувала у 2018 році, систематично вдосконалювалась. Якщо перші пакунки складались з 30 позицій, то впродовж 2 років кількість позицій зросла до 70.
"Скажімо, порівняно із 2018 роком, в пакунок додали беретик і слюнявчики, комбінезон і сорочечки, розвиваючий килимок, засоби гігієни для малюка і для мами та багато іншого. Також до комплекту увійшли предмети першої необхідності для догляду за дитиною, матеріали для раннього розвитку дитини та навчальні матеріали для батьків – як, наприклад, про вакцинацію та грудне вигодовування", – повідомляє Наталія Бородчук.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.