Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко детально розповіла про нововведення в ЗНО 2021.

Читайте Знай в Google News!

У новому сезоні вступникам-технарям дали змогу обирати: складати тестування з української мови і літератури, як це було в попередні роки, чи обмежитися стандартним тестом з української мови. Однак, це далеко не все, пише "Освіторія".

У МОН затвердили календарний план ЗНО 2021, фото: Уніан
У МОН затвердили календарний план ЗНО 2021, фото: Уніан

Суттєва відмінність у тому, що учасник може брати участь лише в одному очному тестуванні, а всі інші можна пройти вдома. Раніше учасники обирали два тестування. У 2021 році учасник у пункті тестування може пройти іспит з одного навчального предмета, але отримати шкальовані результати з усіх навчальних предметів.

Популярні новини зараз
Поки українці гинуть від наслідків теракту рф, Червоний Хрест допомагає росіянам: "Організація-нікчема" Українці довго будуть пішоходами: Рада заборонила використовувати "євробляхи" Разом з повісткою можуть дати штраф на 8500: достатньо однієї умови Люксовий "Запорожець" для мажорів: у мережі показали альтернативну версію ЗАЗ-968
Показати ще

Крім того, збільшилася кількість обов’язкових предметів державної підсумкової атестації. Здобувач повної середньої освіти тепер має обов’язково складати українську мову, математику або історію України чи іноземну мову, а також четвертий предмет на вибір.

Наприклад, якщо третім предметом випускник обрав історію України, то четвертим може обрати іноземну мову або ж предмет з природничо-наукового блоку: хімія, фізика, географія, біологія.

З 2021 року ДПА у формі ЗНО з математики є обов’язковим. Саме тому розроблено два варіанти тестових зошитів. Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарту, випускається із закладу освіти і не збирається вступати. Або готується вступати, але математика на обраній спеціальності не буде основним предметом.

ЗНО, скріншот: YouTube
ЗНО, скріншот: YouTube

Для них розробили спеціальну сертифікаційну роботу - 150 хвилин на 28 запитань. У тесті будуть завдання як на просто базові математичні навички, так і завдання, які виконує кожна людина в житті.

Якщо учасник вивчав математику поглиблено як профільну навчальну дисципліну або планує вступати в технічний заклад освіти, де математика є одним з предметів ЗНО, або в медичний заклад — треба буде обирати другий варіант тестового зошита.

Цей тест схожий на "складанку". Є завдання зі стандартного рівня тесту та додаткові завдання. Всього в тесті 34 завдання. Учасникам дають 210 хвилин на їх виконання. Також тут є "суперзавдання", які демонструють математичну компетентність, здатність людини оперувати різними математичними інструментами.

Важливе нововведення: до цього тесту додається ще один бланк — бланк В. У ньому учасник має показати вміння розв’язувати завдання — оцінюватися буде кожний крок рішення. Але загалом оцінювання аналогічне до того, яке було раніше в бланку Б, тому для учасника суттєво нічого не зміниться.

ЗНО-2020, скріншот: YouTube
ЗНО-2020, скріншот: YouTube

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, вступна кампанія: на яких спеціальностях вимагають ЗНО з української мови та літератури

Як повідомляв портал "Знай.ua", Порошенко назвав опитування Зеленського непотребом: "Зіпсували настрій"

Також "Знай.ua" писав, що нове епідемічне зонування в Україні: які міста стали "червоними". До списку увійшло десять обласних центрів.