Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко детально розповіла про нововведення в ЗНО 2021.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
У новому сезоні вступникам-технарям дали змогу обирати: складати тестування з української мови і літератури, як це було в попередні роки, чи обмежитися стандартним тестом з української мови. Однак, це далеко не все, пише "
Суттєва відмінність у тому, що учасник може брати участь лише в одному очному тестуванні, а всі інші можна пройти вдома. Раніше учасники обирали два тестування. У 2021 році учасник у пункті тестування може пройти іспит з одного навчального предмета, але отримати шкальовані результати з усіх навчальних предметів.
Крім того, збільшилася кількість обов’язкових предметів державної підсумкової атестації. Здобувач повної середньої освіти тепер має обов’язково складати українську мову, математику або історію України чи іноземну мову, а також четвертий предмет на вибір.
Наприклад, якщо третім предметом випускник обрав історію України, то четвертим може обрати іноземну мову або ж предмет з природничо-наукового блоку: хімія, фізика, географія, біологія.
З 2021 року ДПА у формі ЗНО з математики є обов’язковим. Саме тому розроблено два варіанти тестових зошитів. Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарту, випускається із закладу освіти і не збирається вступати. Або готується вступати, але математика на обраній спеціальності не буде основним предметом.
Для них розробили спеціальну сертифікаційну роботу - 150 хвилин на 28 запитань. У тесті будуть завдання як на просто базові математичні навички, так і завдання, які виконує кожна людина в житті.
Якщо учасник вивчав математику поглиблено як профільну навчальну дисципліну або планує вступати в технічний заклад освіти, де математика є одним з предметів ЗНО, або в медичний заклад — треба буде обирати другий варіант тестового зошита.
Цей тест схожий на "складанку". Є завдання зі стандартного рівня тесту та додаткові завдання. Всього в тесті 34 завдання. Учасникам дають 210 хвилин на їх виконання. Також тут є "суперзавдання", які демонструють математичну компетентність, здатність людини оперувати різними математичними інструментами.
Важливе нововведення: до цього тесту додається ще один бланк — бланк В. У ньому учасник має показати вміння розв’язувати завдання — оцінюватися буде кожний крок рішення. Але загалом оцінювання аналогічне до того, яке було раніше в бланку Б, тому для учасника суттєво нічого не зміниться.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що