Як і в більшості країн світу, люди, що працюють за кордоном, все одно повинні платити податки у своїй країні. Так, змусити платити податки хочуть і українців, які роками працюють в інших країнах. Для цього можуть використовувати інструмент розкриття банківської таємниці, пише 24tv.ua.

Українські заробітчани не платять податки

Про те, що українські заробітчани не платять податки в Україні, розповів голова Державної податкової служби Олексій Любченко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна. Він вважає, що виходом із ситуації може стати розкриття банківської таємниці таких громадян.

"І ми, і НБУ бачимо цю інформацію: 12 мільярдів доларів переказів надійшло з-за кордону. З них 2,3 мільярда доларів – через системи переказів грошей, тобто точно мало потрапити в декларації. Але потрапило тільки 11 мільярдів гривень – в 30 разів менше 12-ти мільярдів доларів", – заявив Любченко.

Олексій Любченко, голова ДПС України \\ фото АППУ
Олексій Любченко, голова ДПС України \\ фото АППУ

Популярні новини зараз

Українка мало не купила сир "зі знижкою" за 350 грн: свіжий коштував 200

Собака, схожа на пельмень, рекордно схудла: таке під силу не кожній людині

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Скільки грошей переводять заробітчани в Україну?

Минулого року заробітчани перевели в Україну 12 мільярдів доларів. Це стало одним з факторів, який вплинув на зміцнення гривні. Через пандемію цього року суми переказів зменшилися, але все одно залишаються на досить високому рівні. Як повідомляє Нацбанк, тільки за вересень обсяг переказів досяг 1 мільярда доларів. Важливо, що НБУ враховував у своїй статистиці як офіційні, так і неофіційні канали надходження грошей в Україну. У січні-вересні 2020 року неформальними каналами в Україну перевели 3 мільярди 144 мільйони доларів.

Хто повинен платити податки

Податки сплачують резиденти України. Тобто, якщо українець поїхав за кордон і не повертається в Україну, а постійно живе в іншій країні, то і податки платити немає сенсу. Однак абсолютна більшість українських заробітчан таки є резидентами, а тому сплата податків в Україні – їх прямий обов'язок.

податки в Україні
податки в Україні

Які податки повинні платити українські заробітчани

Україні повинні платити ПДФО (податок на доходи фізичних осіб). Його ставка становить 18% від доходу. І ще 1,5% військового збору.

За яких умов можна не платити

Українських заробітчан може обурювати вимога платити податки в Україні, якщо вони вже платять за кордоном. І це цілком виправдано. Саме тому з деякими країнами Україна має угоди, щоб уникнути подвійного оподаткування. Україна має такі угоди з понад 70 країнами світу, серед яких Польща, Німеччина, Чехія, Італія та інші. Якщо, наприклад, податкова ставка в іншій країні 10%, то в Україні залишиться сплатити 9,5% (від 19,5% ПДФО і військового збору відняли 10%). Однак умови з кожною країною різні.

Як хочуть змусити заробітчан платити податки

На думку Олексія Любченка, щоб податкова почала боротися з ухиленням від сплати податків з боку українських трудових мігрантів, потрібен контроль банківських рахунків.

"Я категорично за розкриття банківської таємниці. Що це за архаїзм? Але ситуація приголомшлива: будь-яка країна світу, будь-який банк за кордоном на наш запит дає будь-яку інформацію щодо руху по рахунках, а Росія не дає. Хоча ризики я не розумію..., "- заявив голова податкової.

заробітчани у Польщі, фото Pxhere
заробітчани у Польщі, фото Pxhere

Думки економічних експертів щодо такої позиції глави податкової розділилися. Одні вважають, що це небезпечно, оскільки така інформація може потрапити в "неправильні" руки, які використовують це проти українців. Натомість є експерти, які погоджуються, що розкриття банківської таємниці – це ефективний спосіб у боротьбі проти несплати податків, який застосовують у багатьох країнах ЄС.

Заробітчани платять податки

Насправді навіть з тих грошей заробітчан, які не обкладаються ПДФО, податки сплачуються. Звичайна покупка в українському супермаркеті - це вже сплата податку, адже 20% від суми товару становить ПДВ (податок на додану вартість). А ціни на такі товари як алкоголь, тютюн або паливо містять ще й акциз.

"Не сплативши частини ЄСВ або ПДФО, ви все одно йдете в магазин і з вас стягують податки. Система побудована таким чином і це не тільки в Україні, що ви за будь-яких умов будете платити податки", - пояснює Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.

Нагадавши, українців притиснули драконівськими податками: за що і скільки платить кожен з нас.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українських заробітчан масово "кидають", як не попастися.

Також портал "Знай.ua" писав, що держава змусить заробітчан ділитися своїми кровними.