Тринадцяте число випадає на п'ятницю як мінімум раз на рік. У 2020 таких ″страшних″ п'ятниць дві — одну ми пережили у березні, а друга вже наступила сьогодні, 13 листопада.

Люди приписують цьому дню магічну "темну" силу і намагаються бути обачнішими, щоб не накликати біду.

Чому п'ятницю, яка припадає на 13 число, вважають вкрай нещасливим днем

Забобони, пов'язані з п'ятницею 13-го числа, формувалися протягом тисячоліть. Уявлення про містичну цифру 13 і п'ятницю як невдалий день тижня, довго існували паралельно. Та в якийсь момент склали ці два фактори і об'єднали окремі не зв'язані між собою події. Звідси й виник міф про цей вкрай нещасливий день.

За однією з версій, саме в п'ятницю 13-го числа Адам і Єва скуштували заборонений плід, після чого їх вигнали з раю.

Популярні новини зараз
Контролер "Нафтогазу" пошкодив клієнту пломбу під час фіксації показань лічильника: у компанії відповіли на скаргу Головні новини за 6 червня: ядерний удар, підрив Каховської ГЕС, масштабний збій у "Приватбанку" та безкоштовне розмитнення Українцям подарують безкоштовну розмитнення, але лише один раз і не всім: кому пощастило "Мали б совість": абонент поскаржився, що Vodafone здирає по 200 гривень за "безкоштовну" заміну сім-картки
Показати ще

Про нещасливе число 13 говорить і те, що на Таємній вечері були присутні 13 осіб — разом в з Юдою Іскаріотським, який і зрадив Ісуса Христа за тридцять срібняків.

В Середньовічч існувало й інше розуміння "чортової дюжини". Вважалося, що чаклунський шабаш може відбутися тільки за участю 12 відьом і сатани - разом 13 "учасників".

шабаш відьм, фото:phototo
шабаш відьм, фото:phototo

Пятниця 13-те в різних країнах

У багатьох країнах, наприклад, у США, стараються не використовувати цифру 13. Існує багато будівель, в яких нема 13-го поверху — в них після 12-го іде 14-й поверх. У багатьох аеропортах немає 13-го виходу на посадку. Крім того, є авіакомпанії, які цей день викреслюють із графіків польотів, а в лікарнях та готелях відсутні 13-я палата і 13-й номер.

У жителів Великої Британії забобони щодо п'ятниці 13-го з'явилися спочатку у моряків, деякі з них у цей день відмовлялися виходити в море.

Також в Англії досі остерігаються "чорної" п'ятниці лікарі, вони стараються назначати операції та важливі процедури на інші дати. Крім того, у кінотеатрах країни немає крісел під номером 13.

У Франції, якщо за столом збирається 13 людей, то в деяких місцях за цей стіл обов'язково посадять якусь фігуру чи манекен.

А от хакери обожнюють п'ятницю 13-го. Саме на цей день випадає велика кількість DDOS-атак та запуску вірусів.

календар, п'ятниця, 13, фото з вільних джерел
календар, п'ятниця, 13, фото з вільних джерел

Що можна і що не можна робити у п'ятницю, 13-го

Існують визначені прикмети, пов’язані з цією датою, у які вірять забобонні люди

❌ Не беруть і не дають грошей у борг - вважається, що негатив передається через гроші;

❌ Не планують у п'ятницю 13-го подорожі та будь-які поїздки;

❌ Потрібно бути особливо обережним за кермом, а краще і зовсім за нього не братися в цей день;

❌Не виходять в цей день на нову роботу;

❌Не справляють весілля;

❌ Не починають нові справи.

Ми ж вам радимо налаштуватися на позитив і не звертати уваги на забобони. Тоді п'ятниця, 13-го стане звичайним днем і пройде спокійно та легко, адже завтра — вихідний.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо про забобони, пов'язані з обручкою

Як повідомляв портал Знай.ua, 13 листопада ожеледь і тумани створять небезпеку для водіїв

Також Знай.ua писав, зруйнувати негатив п'ятниці 13 допоможуть захисні молитви