Деякі дорослі, а особливо діти, не завжди можуть повністю проковтнути пігулку, тому розтирають її у порошок або розламують на частини. Як виявилось, так робити категорично не можна. Причину назвав сімейний лікар та інфекціоніст Віктор Петров.

Розтирати на порошок можна далеко не всі таблетки, а тільки ті, які не мають спеціальної оболонки. Однак лише лікар може дати дозвіл на це. Також пацієнти часто ковтають пігулки через гіркоту, хоча за інструкцією їх потрібно розжовувати. Це знижує ефективність препарату.

Ліки в аптеці, фото realnoevremya
Ліки в аптеці, фото realnoevremya

"Друзі, таблетки роблять не просто в такому вигляді. Вид таблетки та її оболонка - це оптимальний варіант для лікування. Якщо їх просто проковтнути, то вона діятиме не так швидко або з меншою ефективністю", - зазначив він. Петров.

Виробники для таких людей випускають альтернативи, які можна розсмоктувати чи тримати під язиком. До речі, такі таблетки не можна жувати, тому що це може призвести до подразнення шлунково-кишкового тракту. Ділити їх на дві таблетки також не рекомендується.

Популярні новини зараз
"Київстар" зробив важливе оголошення: чекає на абонентів на початку літа Страшніше за ТЦК? Ухилянтів-втікачів лякають новою загрозою В Україні пенсіонерам почали повертати "оновлені" виплати: у ПФУ визнали помилку Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку
Показати ще

"Якщо ви наприклад розділите таблетку "Мезима", то вона не зможе подіяти на 100% там де це необхідно. Поділ таблеток не дає їм нормально діяти, а в деяких випадках може призвести до легких подряпин трахеї через гострі кінці розділеної половинки", - пояснив лікар.

пігулки
пігулки

Нагадаємо, важливі поради, які допоможуть схуднути до літа: "рятувальний круг" піде без сліду

Раніше ми писали про те, що найпростіший спосіб зробити пастку для "кровососів" та інших комах