Національний банк України з 3 червня випустить нову монету номіналом 10 гривень. І з часом вона займе місце існуючих банкнот.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГоловною причиною такого запровадження є те, що паперові купюри швидко зношуються, а монети служать значно довше.
У НБУ відзначають, що державі вдасться заощадити 1 млрд гривень після того, як всі дрібні гроші замінять на монети.
Якщо купюра в 10 грн зношується за один-два роки, то монета такого ж еквівалента може служити в десятки разів довше – 20-25 років.
"З 3 червня 2020-го банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки у НБУ і видавати їх своїм клієнтам. Національний банк подбав про максимальну зручність обміну – громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу", – сказано в звіті регулятора.
При цьому обмінювати 10 гривневі монети не потрібно, ними можна розраховуватися необмежену кількість часу. Однак припинять випуск нових банкнот такого номіналу і в зв'язку з цим поступово вони повністю вийдуть з обігу.
Ще в минулому році вивели з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок, перестали випускати монети номіналом 25 копійок, а з 25 жовтня ввів купюру номіналом 1000 грн.
Близько 5 років НБУ також затвердив стратегію "економіки без готівки. Згідно з планом 55% всіх операцій в 2020 році повинні проходити за безготівковим розрахунком.
"Добре, що ми переходимо на безготівку, в тому числі й тому, що з таких платежів сплачуються податки. Також українцям надійніше перейти на безготівковий розрахунок, ніж з паперовими грошима. У разі крадіжки ви просто заблокуєте картку і нічого не втратите", – пояснив OBOZREVATEL економіст Тарас Козак.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, українцям виплатять додаткові лікарняні, хто отримає гроші.
Як повідомляв Знай. ua, у Зеленського пообіцяли 500 тисяч нових робочих місць.
Також Знай. ua писав, що на що впливає новий документ, крім контролю переказів від 5 тис. грн.