В Україні для захисту медиків від Covid-19 на 20 серпня витратили лише 37 млн гривень з Фонду боротьби з Covid-19. Це 1,5% від загального бюджету фонду, який складає 2,4 млрд гривень.

Читайте Знай в Google News!

Про це йдеться у розслідуванні bihus.info.

Ці гроші виділили Міністерству охорони здоров'я ще в травні. Решта грошей досі не освоєна, а більшість товарів з переліку так і не закуплена. Перші 3 млрд Уряд виділив МОЗу ще у травні.

Частина цих грошей була передбачена на доплати медикам і закупівлю обладнання.

Решта – 2,4 млрд грн було виділено безпосередньо на закупівлю засобів захисту – масок, костюмів, рукавичок та іншого", – йдеться в розслідуванні.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Проте за три місяці у повному обсязі закуплені тільки респіратори і захисні щитки, частина масок і рукавичок. По решті товарів торги або не відбулися через відсутність пропозицій, або взагалі не були оголошені.

Натомість міністр охорони здоров’я Максим Степанов в коментарі журналістам Bihus.Info заявив, що вважає, що його відомство працює ефективно: "Я вважаю, що відразу, як в нас з’явилась можливість, ДП "Медичні закупівлі" почало купувати по тих алгоритмах, які їм дані".

Попри те, що більшість коштів у МОЗ досі так і не освоїли, в липні Кабмін докинув на нього ще 11 млрд – на доплати медикам та закупівлю обладнання. Ці закупівлі також ще не стартували.

Коронавірус, фото з вільних джерел
Коронавірус, фото з вільних джерел

На запит журналістів Bihus.Info у ДП, повідомили, що намагаються робити усе можливе, щоб пришвидшити процес закупівель, проте мають погоджувати усі документи з міністерством: “Можливі затримки виникають через необхідність погоджувати технічні характеристики товарів до закупівлі та окремо результат кожної закупівлі органом управління”.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Раніше повідомляли, професор, який передрік пандемію, розповів про синдром covid-стресу.

Як повідомляв Знай.uа, навчання під час пандемії-які заходи вживаються в школах різних країн світу.