Українка Еріка Логойда розповіла, як вчать дітей у школах Фінляндії, і чим відрізняється освіта в нашій країні та закордоном. Досвідом своєї знайомої жінка поділилася в соцмережі Facebook.

"Збір біля школи о 9 ранку, 14 серпня. Перший шок. Враження, що діти «як спали, так і прийшли». Мій син у піджачку з краваткою і букетом виглядав як запрошений артист. Квітів крім нас ніхто не дарував, бантів, куль, пісень та інших атрибутів свята не було.

Директор школи вийшла до школярів 1-4 класів (старші – в іншій будівлі), сказала пару вітальних слів і поіменно вказала учням, кому в який клас. Весь. Здрастуй, наше найперше вересня!

Всі іноземці визначені в один клас: шведи, араби, індус, англійка, по парі діточок з Естонії, України, Росії. Фінська вчителька і 3 перекладача. Деякі діти відвідують 1-й клас другий рік, тому вони теж «на підхваті», в допомогу.

Другий шок, вже з позитивного боку: від батьків ніякої підготовки до школи не потрібно. Буквально все «від ранців до сланців» (портфель, наповнений «канцелярією», шльопанці для басейну, навіть рушник) дитині видали в школі. Від батьків взагалі нічого не потрібно: «все добре, ваша дитина чудова», кажуть усім. Єдине, про що піклуються – чи достатньо часу проводять разом дитина і батьки.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Третій, запам'ятався момент - їдальня. На сайті школи меню на місяць, дитина сама накладає собі, що хоче із запропонованого, на її шкільній сторінці в Інтернеті є «кошик». Меню враховує будь-які смаки дитини, будь-яку дієту, якщо така є, потрібно тільки повідомити, також є вегетаріанська кухня. У їдальні діти, як і в класі, сидять кожен за своїм столом.

Школа онлайн, фото МОЗ
Школа онлайн, фото МОЗ

Дрібниці шкільного життя:

- територія шкіл не обгороджена, охорона при вході відсутня. Більшість шкіл має систему автоматичного замка на вхідних дверях, потрапити в будівлю можна тільки згідно з розкладом.

- діти не обов'язково сидять за партами-столами, можуть і на підлозі (килимі) розміститися. У деяких школах класи обладнані диванчиками, кріслами. Приміщення молодшої школи встелені килимами і килимками.

- форма відсутня, так само як і якісь вимоги з приводу одягу, можна прийти хоч у піжамі. Змінне взуття потрібне, але більшість дітей молодшої та середньої ланки воліють бігати в шкарпетках.

- у теплу погоду уроки часто проводяться на свіжому повітрі біля школи, прямо на травичці, або на спеціально обладнаних у вигляді амфітеатру лавочках. Під час перерв учнів молодшої школи обов'язково виводять на вулицю, нехай навіть на 10 хвилин.

- домашнє завдання задають рідко. Діти повинні відпочивати. І батьки не повинні займатися з дітьми уроками, педагоги рекомендують замість цього сімейний похід у музей, ліс або басейн.

- навчання "біля дошки" не застосовується, дітей не викликають переказувати матеріал. Учитель коротко задає загальний тон уроку, потім ходить між учнями, допомагаючи їм і контролюючи виконувані завдання. Цим же займається і помічник вчителя (є така посада у фінській школі).

- у зошитах можна писати олівцем і стирати скільки завгодно. Мало того, і вчитель може перевірити завдання олівцем!" - розповіла Наталія Кірєєва з Гельсінкі.

Первый раз в первый (финский) класс. Одна моя знакомая, недавно переехавшая в Финляндию, в прошлом году повела ребенка...

Geplaatst door Эрика Логойда op Maandag 7 september 2020

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, чи варто чекати захисту для дітей завдяки "тривожній кнопці" в школах.

Як повідомляв портал Знай.uа, сім'я українців, яка виховує сина з синдромом Дауна, поділилася секретом щастя.

Також портал Знай.uа писав, що у МОН пояснили батькам школярів, чому сніданки в пакетах.