В Україні закон дозволяє отримувати частину зарплати після звільнення у вигляді допомоги по безробіттю. Крім того, допомогу на час карантину можуть отримувати і ті, хто втратив частину заробітку.

Читайте Знай в Google News!

"Допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня", – йдеться в законі про соціальне страхування.

Отже, максимальна виплата:

  • 50% зарплати-стаж до 2 років;
  • 55% зарплати-стаж від 2 до 6 років;
  • 60% зарплати-стаж від 6 до 10 років;
  • 70% зарплати-стаж від 10 років.

Перші 3 місяці працівник отримує повну виплату, наступні три місяці – 80%, потім – 70%. При цьому отримувати гроші можна протягом 9 місяців. Варто відзначити, що фактично це не допомога від держави – це страховка, яку платять всі працюючі. Із заробітної плати щомісяця 22% розподіляють у три фонди, один з яких – фонд з безробіття.

Популярні новини зараз
Кредити, борги з комуналки та робота у "темну": пенсіонерам зібралися урізати виплати Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця
Показати ще

Для прикладу, якщо у вас була офіційна зарплата в розмірі 13 тис. грн і ви звільнилися за погодженням сторін, при стажі в 4 роки перші три місяці Ви зможете отримувати свою законну страхову виплату в розмірі 7,1 тис. грн. Потім ще три місяці – 5,7 тис.грн і ще стільки ж-по 5 тис. грн. Але це за умови, що за весь цей період ви не знайдете роботу.

Безробітних перевіряють депутати

" в Україні, на час карантину можна отримувати допомогу по частковому безробіттю. "Допомога надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу)", – йдеться в законі.

Допомога по безробіттю, скріншот: YouTube
Допомога по безробіттю, скріншот: YouTube

При цьому чиновники можуть приходити з перевірками і контролювати, куди витрачають отримані кошти. Так, центр зайнятості контролює цільове використання коштів, що перераховуються роботодавцю для виплати працівникам допомоги.

Під час перевірки можуть перевірити документи, які підтверджують виплату зарплати, скорочення кількості робочих годин.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, жебраків українських старих знову обнадіяли "покращенням", гряде оновлення пенсій.

Як повідомляв Знай. ua, рівень бідності українців зросте через те, як пандемія вплине на зарплати і пенсії.

Також Знай. ua писав, що права фрілансерам і звільнення без пояснень, українцям розкрили деталі нового Трудового кодексу.